Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

SOLUS register a pôžičky

SOLUS register a pôžičky

SOLUS, skratka pre pôvodný názov "Združenie na Ochranu Leasingu a Úverov Spotrebiteľom" , je záujmovým združením právnických osôb, ktoré vytvárajú register dlžníkov. Ak teda klient neplatí záväzky u jednej členské firmy, pri žiadosti o úver alebo inú službu u ďalšie členské firmy môže naraziť. Prax je taká, že sa dlžník do registra dostane až po 3 dňoch od nezaplatenia, takže platba oneskorená o pár dní z vás ešte nevyhnutne nerobí dlžníka, ktorý nemá šancu u ostatných členských spoločností nič získať. Ak sa však do registra SOLUS už dostanete, bude trvať celé tri roky po zaplatení dlhu, ako táto informácia bude z registra vymazaná .

Na druhú stranu zápis v tomto registri ešte neznamená, že vám nebude poskytnutá žiadna služba od spoločnosti, ktorá je členom združenia. Ale takmer vždy to znamená určité reštrikcie a ťažkosti, keď po vás firma napríklad bude chcieť zálohy vopred a podobne. Členom je napríklad aj O2, T-Mobile alebo Vodafone , takže stačí nezaplatiť jeden účet za telefón dlhšie ako tridsať dní po splatnosti a budete mať problémy so získaním úveru treba u Komerčné banky , ktorá je tiež jedným z mnohých členov združenia.

Do registra majú prístup len členovia združenia a zneužitia informácií by mala byť prevencia, ale stále tu zostáva neistota a strach samotného umiestnenia v registri dlžníkov (na stránkach www.solus.cz je zoznam členov), ai preto môže klient jedného z členov ľahko cez SMS (stojí 99Kč + tarifu operátora za SMS) zistiť, či v registri figuruje .

Solus register a půjčky

Register pôsobí aj pozitívne, hoci to nie je jeho priorita - pokiaľ spoločnosť nahliadol do registra a uvidia, že v ňom meno ich potenciálneho klienta nefiguruje, tak sa klient okamžite dostáva do mierne výhodnejšej pozície zodpovedného platiteľa svojich záväzkov.

Aktuality