Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Refinancovanie hypotéky

Refinancovanie hypotéky

Trh s hypotékami je obrovský, pretože ide často o jedinú možnosť získania vlastného bývania. Na dôležitosti nadobúda aj refinancovanie hypotéky a to hlavne z dôvodu, že je jedným z mála finančných produktov, ktoré vám naozaj peniaze môžu reálne ušetriť. Čo to vlastne je?

Refinancovanie hypotéky je nahradenie existujúcej hypotéky, ktoré vypršala fixácie, hypotékou inú, ktorá je výhodnejšia . Jedným z dôvodov, prečo je zrazu hypotéka inej banky výhodnejšie, je práve koniec fixácie úrokov. Z ničoho nič sa vám môže stať, že banka, u ktorej ste dlhodobým poctivým klientom, zdvihne úrokovú sadzbu povážlivo vysoko. Pri skončení fixácie je tiež možné doplatiť celý hypotekárny úver, čo dáva iným bankám možnosť túto hypotéku "ukradnúť" , ak je to výhodné a vy tak urobíte. Môžete tak získať aj úrok až o percenta nižšia, stačí dobre vybrať .

Ušetrenie na úrokoch nie je jedinou výhodou refinancovanie hypotéky. Nová banka vám môže ponúknuť aj lepšiu politiku poplatkov a dokonca môžete čerpať peniaze navyše, ak ste si na pôvodnú hypotéku nebrali finančné prostriedky pre 100% cenu nehnuteľnosti. Aj tak je tu šanca, že môžete získať peniaze navyše , ak trhová cena nehnuteľnosti od minula stúpla. Rovnako tak je možné zmeniť splátkový kalendár a napríklad platiť menšie časti po dlhšiu dobu, čím môžete výrazne uľaviť rodinnému rozpočtu . Môžete tiež získať novú, výhodnejšiu fixáciu . Veľkou výhodou refinancovanie hypotéky je aj možnosť neskoršieho čerpania nové hypotéky s veľmi výhodnou úrokovou sadzbou, ktorá sa môže za rok (čo je maximálna doba od podpísania hypotéky do jej čerpanie) výrazne zvýšiť . Je teda dobré zvážiť aj takto predčasné podpísania novej hypotéky, teda rok pred uplynutím existujúce fixačné doby. Výhod refinancovanie hypotéky je veľa, a preto by o nej mal uvažovať takmer každý, komu končí fixácia jeho hypotéky.

Podobné články

Hypotéka na bývanie

Spoločnosť Euro Money CZECH as sa okrem iných druhov úverov špecializuje aj na nebankové hypotéky. Ako sa táto hypotéka líši od bankových...

Štítky:

hypotéka na dom

Aktuality