Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky

Půjčky

Každý z nás sa už asi dostal do situácie, keď nemal peniaze na niečo potrebného, alebo proste len na niečo, čo si prial. V takom prípade často nejde situáciu riešiť inak, než pôžičkou. Našťastie existujú aj ľudia, ktorí si uvedomili, že na poskytovanie vlastných prostriedkov ostatným ľuďom sa dá aj zarobiť. Ponuka pôžičiek je vďaka tomu veľmi bohatá a takmer každý "potrebný" si môže vybrať, ktorá zo spoločností poskytuje pre neho tie najvhodnejšie podmienky.

Ako to teda funguje vo všeobecnosti? Klient bankové alebo nebankové spoločnosti si od tejto spoločnosti chce požičať peniaze. Čo k tomu potrebuje? Ako kedy, ako kde a ako na čo. U bankových inštitúcií, ktoré bývajú dosť opatrné, treba väčšinou doložiť príjem (musí byť z čoho splácať, inak by banka mohla prísť o svoje peniaze) au vyšších čiastok aj niečím ručiť (najčastejšie nehnuteľností alebo využitím ďalšie osoby). Je tiež potreba mať čistý štít v registroch dlžníkov . Nebankové spoločnosti často využívajú iného konceptu - požičia takmer každému, ale o to viac chcú peňazí späť, alebo o to vyššia ručenia požadujú. Postup proti neplatičom potom býva aj omnoho ráznejšie a rýchlejšie a pohľadávky často vymáhajú exekútori a nalodených firmy.

Půjčky

Po získaní pôžičky potom klient platí (väčšinou pravidelné mesačné, ale často aj týždenný alebo nepravidelné) svoju pôžičku a úroky z nej, ktoré vlastne robí zárobok banky alebo iného poskytovateľa pôžičiek.

Ak sa pôžičky využívajú s rozvahou a dobrým spôsobom, môžu človeku výrazne pomôcť a niekedy vďaka nim môžeme aj ušetriť (inflácia, zhodnotenie peňazí z pôžičky, ...). Je ale ľahké sa dostať s pôžičkami i na veľmi tenký ľad - buď u príliš mnohých pôžičiek, ktoré nie sme schopní splácať, alebo u spoločností, ktorých pôžičky hraničí s úžerou. Preto je potrebné starostlivo vyberať a zvažovať svoje možnosti i potreby.

Aktuality