Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Nebankové pôžičky

Nebankovní půjčky

Keď nastane, väčšinou nepríjemná, doba, kedy si potrebujeme požičať, väčšinou volíme medzi inštitúciami a svojimi známymi. Keď však potrebujeme peňazí viac, nezaobídeme sa bez bánk. Keď nám tam ale nepožičia, ešte nie je všetko stratené. Je tu možnosť "posledný" - nebankovej spoločnosti , ktoré sa zaoberajú poskytovaním pôžičiek. Je nutné povedať, že takýchto spoločností je naozaj veľa - opatrné správanie bánk, ktoré rozhodne nepožičia každému, k tomu len nahráva.

Neuspeli Ak ste v banke, máte teda stále slušný výber, kde si požičať. Jednotlivé spoločnosti sa líšia tým, čo vám môžu poskytnúť aj tým, čo po svojich klientoch požadujú. Ale aj tu platí jednoduchá logika - čím viac chcete, tým viac musíte dať . Spoločnosti (známe sú napríklad Cofidis, Provident, ...) sa líšia svojimi nárokmi od tých, ktoré chcú pomaly rovnaké istoty ako banky, až po tie, ktorým "je všetko jedno" . Tu prichádza práve problém - ak vám nejaká spoločnosť požičia peniaze bez akéhokoľvek zabezpečenia ( doloženie príjmov, ručiteľ, zastavenie nehnuteľností, nahliadnutie do registrov dlžníkov , ...), väčšinou sú jej úroky tak vysoké a podmienky tak prísne, že sa môže ľahko stať, že zaplatíte aj dvojnásobok požičanej sumy, a keď náhodou nezaplatíte, do pár týždňov u vás zazvoní vymáhača.

Nebankovní půjčky

To však neznamená, že nebankový trh neposkytuje kvalitné produkty, ktoré by stáli za zváženie. Poskytuje, ale je treba starostlivo vyberať a nájsť ten správny kompromis medzi požiadavkami, ktoré sme schopní splniť (Nemáte čistý register dlžníkov, ale môžete dokázať svoje príjmy? Zvoľte práve taký produkt, kde príjmy dokladať musíte a podobne.) A podmienkami, ktoré sa vzťahujú k samotnej pôžičke (splátkový kalendár, úroky, poplatky, prípadná penále, ...).

Nevýhody sú teda jasné, ale u každej spoločnosti sa do veľkej miery líšia. Výhody taktiež, teda vybrať z rôznych variantov môže vlastne každý, pretože naozaj existujú pôžičky "pre každého" , ale ten "každý" si musia požičiavať s ešte väčším rozvahou ako u bánk , u ktorých si z určitých dôvodov už pravdepodobne nemôže požičať (pretože inak by volil práve tieto výhodné pôžičky).

Aktuality