Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Bankové pôžičky

Bankovní půjčky

S trochou zveličenia môže dať znamienko rovnosti medzi slová < em> "bankové" a "najvýhodnejšia" . V oblasti pôžičiek vám nikto nedá tak výhodný úrok a istoty, než banky. Bankové pôžičky však nie sú ani zďaleka všespásné. Majú niekoľko zádrhelů, ktoré je pre mnoho ľudí robí nedostupnými. Banka si kladie dosť veľké podmienky, obzvlášť v období ekonomickej krízy, ktoré nesplnia každý.

Medzi najčastejšie patria tieto (a ich kombinácie):

  • čistej registre dlžníkov - bez čistého registra nedostanete buď žiadnu, alebo len menej výhodnú pôžičku (s vyšším úrokom a podobne)
  • schopnosť splácať - väčšina bánk požaduje práve toto-bez doloženia dostatočných príjmov vám jednoducho nevyhovie a vašu žiadosť zamietnu. Na druhú stranu, životné poistenie alebo poistenie schopnosti splácať môže byť brané ako pozitívny prvok, takže môžete dostať peniaze za menší úrok alebo môžete dosiahnuť na vyššiu pôžičku, než bez poistenia
  • dostatočné ručenie - chcete veľa peňazí? Asi budete musieť ručiť svojim majetkom a to najčastejšie nehnuteľného

Výhody však prevažujú, takže ak môžete, vždy si berte pôžičku v banke.

nebankové spoločnosti sú až druhou voľbou. Výhody:

  • nízky úrok a RPMN (ročná percentuálna miera nákladov - koľko percent z úveru zaplatíte každý rok naviac)
  • rozumná výška splátok vďaka možnosti dlhšieho splácania (nie vždy, ale všeobecne áno)
  • špeciálne druhy pôžičiek , ktoré majú často veľmi dobré a výhodné podmienky pre určité skupiny obyvateľstva - napríklad pôžička pre študentov
  • istota - u banky viete, s kým máte tú česť, máločo vás môže prekvapiť, čo sa u nebankových spoločnosti nedá povedať vždy (hoci aj tie dnes skôr vsádza na otvorenosť, s ktorou vám svoje, občas aj nevýhodné, podmienky predstavujú)

Aktuality